1 of 2 images
Opti-Logic 100 Yard Micro I w/ Vac-Archery in Mathews Lost Camo, CAMO, small MATHEWS MICRO I
2 of 2 images
Opti-Logic 400 Yard Micro II w/ Vac-Archery in Mathews Lost Camo, CAMO, small MATHEWS MICRO II
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Opti-Logic Micro I Lost Camo Laser Rangefinder w/ VAC is not listed by Shoptics.You can also explore other items in the Optics, Rangefinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Opti-Logic Micro I Lost Camo Laser Rangefinder w/ VAC
Opti-Logic Micro I Lost Camo Laser Rangefinder w/ VAC is part of our greater variety of Opti-Logic Optics. You should definitely take a look at the entire line of Rangefinders from Opti-Logic that we present at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the equipment and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Opti-Logic Micro I Lost Camo Laser Range Finder for Bowhunting:
| Minimum Range: | 4 yds/3.6 m |
| Max Range, Passive: | 100 yds/91 m |
| Max Range, Reflective: | 400 yds/365 m |
| Magnification: | 1x |
| Optics: | MgF Multi-Coated |
| Waterproof: | |
| Target Accuracy: | +/- 1 yard (m) |
| Read Out: | Red LED w .5 yard (m) increment |
| Ballistics Compensation: | VAC |
Package Contents:
- Opti-Logic Micro I Lost Camo Laser Range Finder w/ VAC



























































