1 of 1 images
Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree is not listed by Shoptics.You can also explore other items in the Optics, Rangefinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree
Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree belongs to our larger variety of Leupold Optics. You should definitely look at full collection of Rangefinders from Leupold which we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Leupold 170282 RX-650 6x 20mm 6 Yds 600 Yds 366 Ft @1000 Yds Realtree:
| Mfg Item Num: | Â 170282 |
| Supplier SKU: | Â 16383 |
| Category: | Â RANGE FINDERS |
| Accessories: | Â Carry Case, Battery, Lanyard |
| Magnification: | Â 6x |
| Objective: | Â 20mm |
| Min. Distance: | Â 6 yds |
| Max Distance: | Â 600 yds |
| Field of View: | Â 366 ft @ 1000 yds |
| Eye Relief: | Â 16.3mm |
| Length: | Â 3.6" |
| Weight: | Â 6.3 oz |
| Finish: | Â Realtree |



























































