1 of 1 images
Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25 has been discontinued by Makita and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tools yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25
Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25 is part of our larger variety of Makita Tools. Don't forget to take a look at the full line of Tools from Makita that we feature at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25:
| Catalog number: | 300009-107 |
| Type: | |
| Thickness: | 1/8 in |
| Weight: | - |
| Diameter: | 14 in |
| Arbor Diameter: | 1 in |
| Grit: | 36 |
| Tool Shape: | Type 01 |
| Supplier No.: | 458-A-93859-25 |
| Applicable Materials: | Steel, Ferrous Metals |
Package Contents:
- Makita 14in Cut Off Wheel 458-A-93859-25 / 300009-107