1 of 2 images
Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool, Stainless Steel, 832299
2 of 2 images
Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool, Stainless Steel, 832299
Tap Tap to Zoom
New Product
We’ve just added this new product to Shoptics. Be the first to get it!
- Package Type:
- Box
- Color:
- Stainless
- Width:
- 1.18 in
- Length:
- 6.25 in
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
Code: LN-M3-KRK-832299
MPN: 832299
UPC: 037447133916
$99.95
SP Bucks$2.00
Product Info for Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool
Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool is part of our greater collection of Leatherman Multi-Tools. Be sure to look at full collection of Multi-Tools from Leatherman that we have at everyday low prices. Browse our full product selection for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool:
| Manufacturer: | Leatherman |
| Application: | Work, Outdoor |
| Weight: | 190 g |
| Package Type: | Box |
| Color: | Stainless |
| Width: | 1.18 in |
| Length: | 6.25 in |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Closed Length: | 4 in |
Features of Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool
- All Locking Features - Every feature (except the plier head) locks into place, so you can use the tools safely and effectively.
- Lanyard Ring - This secure ring attaches the tool safely and securely to a lanyard.
- Sheath sold separately.
Package Contents:
- Leatherman Knifeless Rebar Multi-Tool
- Needlenose Pliers
- Regular Pliers
- Premium Replaceable Wire Cutters
- Premium Replaceable Hard-wire Cutters
- Electrical Crimper
- Wire Stripper
- Saw
- Spring-action Scissors
- Awl w/ Thread Loop
- Ruler (8 in/19 cm)
- Can Opener
- Bottle Opener
- Wood/Metal File
- Phillips Screwdriver
- Large Screwdriver
- Small Screwdriver