01:16
04:03
00:00
/
-00:33
1 of 2 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
2 of 2 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story
1 of 1 images
Wiley X P-17 Sunglasses Frame ONLY - Gloss Black Frame P-17F
Tap Tap to Zoom
Documents
- Application:
- Casual
- Size:
- Small/Medium
- Frame Color:
- Gloss Black
- Included Accessories:
- Leash Cord, Case & Cleaning Cloth
- Lens Diameter:
- 60 mm
- Lens Shape:
- Rectangle
Code: WX-SA-P-17-FRAME-P-17F
MPN: P-17F
UPC: 712316001175
List: $101.25
$101.00
SP Bucks$2.02
Product Info for Wiley X P-17 Sunglasses Frame ONLY
Wiley X P-17 Sunglasses Frame ONLY is part of our greater selection of Wiley X Eyewear. You should definitely look at full variety of Sunglasses from Wiley X that we offer at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Wiley X P-17 Sunglasses Frame ONLY:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Size: | Small/Medium |
| Application: | Casual |
| Temple Length: | 120 mm |
| Frame Color: | Gloss Black |
| Gender: | Unisex |
| Included Accessories: | Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Lens Diameter: | 60 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
| Fit: | Standard |