00:16
02:29
01:16
04:03
00:00
/
-00:33
1 of 4 videos
Wiley Youth Force Advertisement Video
00:00
/
-00:33
2 of 4 videos
Wiley X Youth Force Video
00:00
/
-00:33
3 of 4 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
4 of 4 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story
1 of 1 images
Wiley X Youth Force Flash Sunglasses,Matte Black w/Lightning/Electric Blue,Clear Lens YFFLA04
Tap Tap to Zoom
Documents
- Application:
- Casual
- Size:
- Small
- Age Group:
- Kids
- Frame Color:
- Matte Black w/Lightning/Electric Blue
- Lens Color:
- Clear
- Included Accessories:
- Adjustable Elastic Button Strap, Goggle Strap, Case & Cleaning Cloth
- Lens Diameter:
- 48 mm
Code: WX-USG-FLASH-YFFLA04
MPN: YFFLA04
UPC: 712316013505
$182.50
SP Bucks$3.65
Product Info for Wiley X Youth Force Flash Sunglasses
Wiley X Youth Force Flash Sunglasses is part of our larger variety of Wiley X Eyewear. You should definitely look into the complete selection of Sunglasses from Wiley X which we supply at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and products you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Wiley X Youth Force Flash Sunglasses:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Size: | Small |
| Application: | Casual |
| Age Group: | Kids |
| Frame Color: | Matte Black w/Lightning/Electric Blue |
| Temple Length: | 125 mm |
| Lens Color: | Clear |
| Gender: | Unisex |
| Included Accessories: | Adjustable Elastic Button Strap, Goggle Strap, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Diameter: | 48 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
| Fit: | Standard |
Package Contents:
- Wiley X Youth Force Flash Sunglasses