01:16
04:03
00:00
/
-00:33
1 of 2 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
2 of 2 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story
1 of 1 images
Wiley X WX Boss Replacement Parts - Matte Black Frame Only w/accessories, No Lens, CCBOS04F
Tap Tap to Zoom
- Application:
- Outdoor
- Size:
- One Size
- Age Group:
- Adults
- Frame Color:
- Matte Black
- Lens Diameter:
- 68 mm
Code: WX-SA-BOSS-CCBOS04F
MPN: CCBOS04F
UPC: 712316061810
$127.00
SP Bucks$2.54
Product Info for Wiley X WX Boss Sunglass Frame
Wiley X WX Boss Sunglass Frame belongs to our massive collection of Wiley X Eyewear. You should definitely look at full range of Sunglasses from Wiley X that we supply at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Wiley X WX Boss Sunglass Frame:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Size: | One Size |
| Application: | Outdoor |
| Age Group: | Adults |
| Temple Length: | 125 mm |
| Frame Color: | Matte Black |
| Application: | Outdoor |
| Gender: | Unisex |
| Frame Material: | Black |
| Lens Diameter: | 68 mm |
| Distance Between Lenses: | 18 mm |
| Fit: | Standard |
| Vertical Lens Measurement B: | 42 mm |
Package Contents:
- Wiley X Boss Sunglass Frame