1 of 2 images
Vortex Radian Level Head, Black, 6x7.75x4, TRH-LVL1
2 of 2 images
Vortex Radian Level Head, Black, 6x7.75x4, Medium, TRH-LVL1
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Black
- Attachment Type:
- Arca
- Length:
- 6 in
Code: VX-EA-LE13B-TRH-LVL1
MPN: TRH-LVL1
UPC: 843829113403
List: $299.99Save 40%
$179.99
SP Bucks$3.60
Product Info for Vortex Radian Level Head
Vortex Radian Level Head belongs to our massive selection of Vortex Camera Accessories. Don't forget to look at entire range of Camera Accessories from Vortex that we present at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Vortex Radian Level Head:
| Manufacturer: | Vortex |
| Color: | Black |
| Attachment Type: | Arca |
| Length: | 6 in |
| Weight: | 16.8 oz |
| Width: | 7.75 in |
| Height: | 8 in |
| Maximum Loading Weight: | 44 lb |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Features of Vortex Radian Level Head
- Max Load 44 lbs.
Package Contents:
- Vortex Radian Level Head
- Quick-Release Plate with 1/4-20 Thread