1 of 2 images
Vortex Pro Binocular Adapter, Black, 1x3.5x4.5, TRA-BINDAP
2 of 2 images
Vortex Pro Binocular Adapter, Black, 1x3.5x4.5, TRA-BINDAP
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Black
- Length:
- 1 in
- Condition:
- New
Code: VX-EA-LE15B-TRA-BINDAP
MPN: TRA-BINDAP
UPC: 843829115148
List: $99.99Save 32%
$67.79
SP Bucks$1.36
Product Info for Vortex Pro Binocular Adapter
Vortex Pro Binocular Adapter is part of our greater selection of Vortex Camera Accessories. You should definitely explore the entire collection of Camera Accessories from Vortex which we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Vortex Pro Binocular Adapter:
| Manufacturer: | Vortex |
| Color: | Black |
| Length: | 1 in |
| Weight: | 2.8 oz |
| Condition: | New |
| Width: | 3.5 in |
| Height: | 3.8 in |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Features of Vortex Pro Binocular Adapter:
- Rapid mounting
- 1/4""-20 thread compatibility
- Aluminum construction
Package Contents:
- Vortex Pro Binocular Adapter
- 1.3mm Hex Wrench
- 2mm Hex Wrench