1 of 2 images
Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case, 36in, OD Green, 36in, 15-0055004000
2 of 2 images
Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Weapons Case, Black, Coyote, Olive Drab
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Olive Drab
- Gun Type:
- Rifle, Shotgun
- Size:
- One Size
- Length:
- 36 in
- Width:
- 5.5 in
- Height:
- 12 in
Code: 1VA-GC-VDT15-0055-15-0055004000
MPN: 15-0055004000
UPC: 783377104747
List: $179.95Save 15%
$152.95
SP Bucks$3.06
Product Info for Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case
Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case belongs to our large variety of Voodoo Tactical Soft Gun Cases. Make sure to have a look at the complete line of Soft Gun Cases from Voodoo Tactical which we feature at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case:
| Manufacturer: | Voodoo Tactical |
| Color: | Olive Drab |
| Finish: | PU |
| Fabric/Material: | 900D Polyester |
| Gun Type: | Shotgun, Rifle |
| Size: | One Size |
| Length: | 36 in |
| Width: | 5.5 in |
| Height: | 12 in |
Features of Voodoo Tactical 36inch Deluxe Padded Weapons Case:
- Designed to carry two long weapons and two handguns
- Pistol and mag pouches with locking zipper pulls, padlocks included
- Hook-n-loop flap covers hold pistol and rifle mags securely
- Adjustable, removable padded shoulder strap
- Padded protection compartments
- External cinch straps
- Heavy-duty quilted pack cloth construction
Package Contents:
- Voodoo Tactical Deluxe Padded Weapons Case