1 of 2 images
Longshot by Target Vision Ec-2 Multi Camera, Multicam, TV-CF501
2 of 2 images
Longshot by Target Vision Ec-2 Multi Camera, Multicam, TV-CF501
Tap Tap to Zoom
- Color:
- MultiCam
- Battery Type:
- Lithium Ion
- Resolution:
- 1280x960 pixels
- Height:
- 13.5 in
- Included Accessories:
- In the Box TARGETVISION, CameraTripod, 12V DC Charger, Custom Soft Case
- Weather Resistance:
- Yes
Code: 2VR-CD-EC2MC-TV-CF501
MPN: TV-CF501
UPC: 649070997713
List: $499.00Save 10%
$449.00
SP Bucks$8.98
If you are adding a camera or antenna to an existing TargetVision product, these are specially programmed by the manufacturer. Please be prepared to provide a serial number for your existing TargetVision products you are connecting to.
Product Info for Longshot by Target Vision EC-2 Multi Camera
Longshot by Target Vision EC-2 Multi Camera belongs to our big variety of Target Vision Cameras. Don't forget to browse the complete line of Cameras from Longshot by Target Vision that we have at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Longshot by Target Vision EC-2 Multi Camera:
| Manufacturer: | Longshot by Target Vision |
| Color: | MultiCam |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Weight: | 8 lb |
| Resolution: | 1280x960 pixels |
| Height: | 13.5 in |
| Width: | 10 in |
| Included Accessories: | In the Box TARGETVISION, CameraTripod, 12V DC Charger, Custom Soft Case |
| Weather Resistance: | Yes |
| Battery Life: | 12 hours |
Package Contents:
- Longshot by Target Vision EC-2 Multi Camera