1 of 1 images
Tarantula Pac-Lite Bow Carrier, Forest Green, A04500FG
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Forest Green
- Length:
- 9.75 in
Code: 547-ABS-MKNJUY-A04500FG
MPN: A04500FG
UPC: 726567022773
List: $67.99Save $3.20
$64.79
SP Bucks$1.30
Product Info for Tarantula Pac-Lite Bow Carrier
Tarantula Pac-Lite Bow Carrier belongs to our big collection of . You should have a look at the entire variety of from Tarantula which we have at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Tarantula Pac-Lite Bow Carrier:
| Manufacturer: | Tarantula |
| Color: | Forest Green |
| Length: | 9.75 in |
| Width: | 3.5 in |
| Fabric/Material: | Nylon/Spandex |
| Height: | 13 in |
| Weight: | 1.8 oz |
| Gender: | Unisex |
Features of Tarantula Pac-Lite Bow Carrier
- The ultimate protection for your valuable bow.
- Works great for over the shoulder carry or loaded on a pack or ATV.
- Padded end cups provide extra protection for cams/wheels.
- Durable weatherproof, lightweight flex fabric completely covers strings, cables, and cams.
- Removable shoulder strap.
- Compact storage pouch included, easily clips on your pack.
- Quick adjust, compression cords allow for extra security on large cam bow.
Package Contents:
- Tarantula Pac-Lite Bow Carrier