1 of 1 images
Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case, Camo, CB0900CM
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Camo
- Length:
- 22.5 in
- Width:
- 5 in
- Height:
- 22 in
Code: 547-XBC-PLOKIJ-CB0900CM
MPN: CB0900CM
UPC: 726567019117
List: $98.99Save $9.20
$89.79
SP Bucks$1.80
Product Info for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case is part of our larger selection of . Remember to look at complete line of from Tarantula which we present at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case:
| Manufacturer: | Tarantula |
| Color: | Camo |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Length: | 22.5 in |
| Width: | 5 in |
| Height: | 22 in |
| Weight: | 3.6 oz |
| Gender: | Unisex |
Features of Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case
- Tough 600D construction with closed cell foam padding.
- Multiple pockets of various sizes for maximum organization.
- Zippered bolt pocket.
- Dual position carry handles.
- Zip out padded shoulder straps.
Package Contents:
- Tarantula Echo Deluxe Crossbow Case