1 of 1 images
Tarantula Compact Crossbow Case, Camo, CB1000CM
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Camo
- Length:
- 16 in
- Width:
- 5.5 in
- Height:
- 20 in
Code: 547-XBC-JHUY-CB1000CM
MPN: CB1000CM
UPC: 726567022186
List: $109.99Save $10.00
$99.99
SP Bucks$2.00
Product Info for Tarantula Compact Crossbow Case
Tarantula Compact Crossbow Case is part of our massive collection of . Remember to browse the complete variety of from Tarantula that we supply at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Tarantula Compact Crossbow Case:
| Manufacturer: | Tarantula |
| Color: | Camo |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Length: | 16 in |
| Width: | 5.5 in |
| Height: | 20 in |
| Weight: | 3.8 oz |
| Gender: | Unisex |
Features of Tarantula Compact Crossbow Case
- Trim design.
- Closed cell foam padding.
- Adjustable internal tie down straps.
- Multiple accessory pockets.
- Dual position carry handle.
- Zip out padded shoulder straps.
- Side pouch for quiver/bolt.
Package Contents:
- Tarantula Compact Crossbow Case