1 of 2 images
Suncloud Polarized Optics Loveseat Sunglasses-Black-Gray
2 of 2 images
Suncloud Polarized Optics Loveseat Sunglasses-Tortoise-Sienna Mirror
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Lens Color
All
Search
$59.95
SP Bucks$1.20
$54.95
SP Bucks$1.10
Product Info for Suncloud Loveseat Sunglasses Sunglasses
Suncloud Loveseat Sunglasses Sunglasses is part of our massive collection of Suncloud Polarized Optics Eyewear. Be sure to explore the full range of Sunglasses from Suncloud Polarized Optics which we supply at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Suncloud Loveseat Sunglasses Sunglasses:
| Manufacturer: | Suncloud Polarized Optics |
| Application: | Outdoor |
| Temple Length: | 130 mm |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Female |
| Lens Diameter: | 53 mm |
| Polarized: | Yes |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Frame Material: | Evolve |
| Distance Between Lenses: | 19 mm |
| Lens Shape: | Oval |
| Additional Features: | 100% UV Protection |
| Weight: | 1 lb |
| Fit: | Medium |
Features of Suncloud Loveseat Sunglasses:
- Polarized lenses
- Lightweight frames