01:52
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Streamlight Vantage 180
1 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Black 88903
2 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
3 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/ White/Blue LED, Black, Orange
4 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
5 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
6 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
7 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
8 of 8 images
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/White/Blue LED, Orange 88901
Tap Tap to Zoom
Product Videos
This item is currently on sale and has a new, lower price!
Show In Stock Only
2 Models AvailableShow with deals only:
On Sale
Color
All
Search
List: $170.13Save 45%
$92.79
SP Bucks$1.86
List: $170.13Save 36%
$108.49
SP Bucks$2.17
Product Info for Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/ White/Blue LED
Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/ White/Blue LED belongs to our big variety of Streamlight Lights. Make sure you browse the entire range of Lights from Streamlight that we offer at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/ White/Blue LED:
| Manufacturer: | Streamlight |
| Flashlight Application: | Tactical, Duty |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Beam Color: | Blue, White |
| Light Output: | 250 lumens |
| Battery Life: | 4 - 12 hours |
| Bulb Type: | LED |
| Beam Distance: | 170 m |
| Weight: | 5.5 oz |
| Water Resistance Level: | IPX-7 |
| Quantity: | 1 |
| Battery Type: | CR123A |
| Included Accessories: | Standard |
| Package Type: | Box |
Package Contents:
- Streamlight Vantage 180 250 Lumen Headlamp w/ White/Blue LED