01:04
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
SKB Cases iSeries
1 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
2 of 5 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx9in W/Cubed Foam, 3I-1510-9B-C
3 of 5 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx9in Empty, 3I-1510-9B-E
4 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
5 of 5 images
SKB Cases I Series 1510-9 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-9B-E
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Documents
2 Models Available
Interior
All
Search
List: $168.00Save 20%
$134.99
SP Bucks$2.70
List: $216.11Save 24%
$164.99
SP Bucks$3.30
Product Info for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty belongs to our greater variety of SKB Cases Bags, Boxes, & Storage. Don't forget to take a look at the entire collection of Dry Boxes from SKB Cases that we offer at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty:
| Manufacturer: | SKB Cases |
| Color: | Black |
| Wheels: | No |
| Depth/Thickness: | 9 in |
| Length: | 16.25 in |
| Width: | 13 in |
| Finish: | Polypropylene Copolymer Resin |
| Additional Features: | 2 Stainless steel locking loops for customer-supplied locks |
| Weight: | 6.15 lb |
Features of SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty
- Waterproof
- Dustproof
- Crushproof Guarantee for life
Package Contents:
- SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx9in Empty