01:04
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
SKB Cases iSeries
1 of 6 images
SKB Cases I Series 1510-4 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-4B-E
2 of 6 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx4in W/Cubed Foam, 3I-1510-4B-C
3 of 6 images
SKB Cases I Series 1510-4 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-4B-E
4 of 6 images
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof - Case 15inx10inx4in Empty, 3I-1510-4B-E
5 of 6 images
SKB Cases I Series 1510-4 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-4B-E
6 of 6 images
SKB Cases I Series 1510-4 Waterproof Utility Case, Empty w/out Foam, Black 3i-1510-4B-E
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Documents
2 Models Available
Interior
All
Search
List: $149.99Save 17%
$124.99
SP Bucks$2.50
List: $181.94Save 15%
$154.99
SP Bucks$3.10
Product Info for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx4in Empty
SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx4in Empty is part of our massive collection of SKB Cases Bags, Boxes, & Storage. Remember to browse the entire variety of Dry Boxes from SKB Cases which we supply at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx4in Empty:
| Manufacturer: | SKB Cases |
| Color: | Black |
| Wheels: | No |
| Depth/Thickness: | 4.5 in |
| Length: | 16.25 in |
| Width: | 13 in |
| Finish: | Polypropylene Copolymer Resin |
| Additional Features: | 2 Stainless steel locking loops for customer-supplied locks |
| Weight: | 4.75 lb |
Features of SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx4in Empty
- Waterproof
- Dustproof
- Crushproof Guarantee for life
Package Contents:
- SKB Cases Seres Injecton Molded Ml-Standard Waterproof Case 15inx10inx4in Empty