1 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx1U Case, Black, 1SKB-SC191U
2 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx2U Case, Black, 1SKB-SC192U
3 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx1U Case, Black, 1SKB-SC191U
4 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx1U Case, Black, 1SKB-SC191U
5 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx1U Case, Black, 1SKB-SC191U
6 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx1U Case, Black, 1SKB-SC191U
7 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx2U Case, Black, 1SKB-SC192U
8 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx2U Case, Black, 1SKB-SC192U
9 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx2U Case, Black, 1SKB-SC192U
10 of 10 images
SKB Cases Rotationally Formed 19inx2U Case, Black, 1SKB-SC192U
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Size
All
Search
$109.99
SP Bucks$2.20
$134.99
SP Bucks$2.70
Product Info for SKB Cases Soft Rack Case
SKB Cases Soft Rack Case belongs to our larger selection of SKB Cases Personal Electronics. Remember to have a look at the complete variety of Personal Electronics from SKB Cases that we have at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SKB Soft Audio Case:
| Interior Length: | 16.25 in, 41.28 cm |
| Interior Width: | 19.00 in, 48.26 cm |
| Interior Depth: | 1.75 in, 4.45 cm |
| Exterior Length: | 17.50 in, 44.45 cm |
| Exterior Width: | 20.75 in, 52.71 cm |
| Exterior Depth: | 3.75 in, 9.53 cm |
| Carton Width: | 17.75 in, 45.09 cm |
| Carton Depth: | 4.50 in, 11.43 cm |
| Rack Depth Front Rail to Back Lid: | 14.50 in, 36.83 cm |
| Rack Depth Front Lid To Back Lid: | 15.75 in, 40.01 cm |
| Shipping Weight: | 9.00 lb, 4.08 kg |
| Product Weight: | 6.55 lb, 2.97 kg |
Features of SKB Cases Soft Rack Case
- Soft rack
Package Contents:
- SKB Cases Soft Rack Case