1 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
2 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
3 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
4 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
5 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
6 of 6 images
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder, BDX-U/X, Red OLED Display, OD Green, SOK3K602
Tap Tap to Zoom
Documents
Earn Bonus Bucks
10% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Measurement System:
- Yards
- Color:
- OD Green
- Battery Quantity:
- 1
Code: SD9-RF-KILO3K-SOK3K602
MPN: SOK3K602
UPC: 798681661589
10% Bonus Bucks
List: $405.99Save 14%
$349.99
SP Bucks$35.00
Product Info for SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder
SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder belongs to our larger selection of Sig Sauer Optics. You should definitely look at full line of Rangefinders from SIG SAUER that we provide at everyday low prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder:
| Manufacturer: | SIG SAUER |
| Objective Lens Diameter: | 22 mm |
| Magnification: | 6 x |
| Eye Relief: | 18 mm |
| Field of View, Angle: | 6.5 degrees |
| Water Resistance Level: | IPX-4 |
| Weight: | 5.5 oz |
| Width: | 1.3 in |
| Measurement System: | Yards |
| Length: | 4.6 in |
| Color: | OD Green |
| Battery Type: | CR2 |
| Battery Quantity: | 1 |
| Laser Divergence: | 1.5 MRAD |
| Rangefinder Application: | Archery |
Features of SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder
- Red OLED Display
- BDX-U/X
- BLE
- Env Sens
- Class 1M
Package Contents:
- SIG SAUER KILO3K 6x22mm Laser Rangefinder
- Case