00:45
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Sig Sauer Kilo Warp
1 of 12 images
SIG SAUER KILO WARP 6K Laser Rangefinder, Black, SOKW39C0
2 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
3 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
4 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
5 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
6 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
7 of 12 images
SIG SAUER KILO WARP 6K Laser Rangefinder, Black, SOKW39C0
8 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
9 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
10 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
11 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
12 of 12 images
SIG SAUER Kilo Warp 905nm Rangefinder, Black, SOKW39C0
Tap Tap to Zoom
Product Videos
- Measurement System:
- Metric
- Color:
- Black
- Battery Quantity:
- 1
Code: SD9-RF-FBSS32-SOKW39C0
MPN: SOKW39C0
UPC: 798681676965
$1,999.99
SP Bucks$40.00
Product Info for SIG SAUER KILO WARP 6K 1x Laser Rangefinder
SIG SAUER KILO WARP 6K 1x Laser Rangefinder belongs to our massive collection of Sig Sauer Optics. Make sure to check out the entire selection of Rangefinders from SIG SAUER that we present at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SIG SAUER KILO WARP 6K 1x Laser Rangefinder:
| Manufacturer: | SIG SAUER |
| Magnification: | 1 x |
| Weather Resistance: | Water Resistant |
| Water Resistance Level: | Waterproof |
| Maximum Range: | 6000 yds |
| Weight: | 14 oz |
| Width: | 3.4 in |
| Measurement System: | Metric |
| Length: | 4.7 in |
| Color: | Black |
| Battery Type: | Lithium Metal, CR123A |
| Battery Quantity: | 1 |
| Rangefinder Application: | Shooting |
Features of SIG SAUER KILO WARP 6K 1x Laser Rangefinder
- Onboard Environmental Sensors and Digital Compass for Real-Time Ballistic Calculations
- Applied Ballistics Elite with Complete AB Bullet Database and Custom Drag Curves
- Daylight Readable Display for Range, Ballistic Solutions, Retained Energy/Velocity, Direction of Fire, and Wind Input
- Dedicated Wind Input for Instant Modification to Wind Speed and Direction
- Ships With Bluetooth Remote Ranging Switch
- LightWave DSP Gen II Rangefinding Engine
- Drop Waypoints Using OnX Maps, Basemaps, Apple Maps, and Google Maps
- Waterproof and Fogproof-Rated
Package Contents:
- SIG SAUER KILO WARP 6K 1x Laser Rangefinder