1 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
2 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
3 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
4 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
5 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
6 of 6 images
DEMO, SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars, Graphite, SOKCN606
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
8% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
In Stock
4 Models AvailableShow with deals only:
Bonus Bucks
Condition
All
Condition Details
All
Condition Quality
All
Search
List: $209.99Save $10.00
$199.99
SP Bucks$16.00
List: $209.99Save 14%
$179.99
SP Bucks$3.60
List: $199.99Save 10%
$179.99
SP Bucks$3.60
List: $209.99Save $10.00
$199.99
SP Bucks$4.00
Product Info for SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars
SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars belongs to our larger collection of Sig Sauer Optics. Make sure you check out the full range of Optics from SIG SAUER which we provide at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars:
| Manufacturer: | SIG SAUER |
| Color: | Graphite |
| Magnification: | 6 x |
| Objective Lens Diameter: | 22 mm |
| Field of View, Angle: | 6.5 degrees |
| Eye Relief: | 18 mm |
| Weight: | 5.2 oz |
| Laser Divergence: | 1.5 MRAD |
| Battery Quantity: | 1 |
| Maximum Range: | 3000 yds |
| Water Resistance Level: | IPX-4 |
| Measurement System: | Yards |
| Width: | 1.3 in |
| Battery Type: | CR2 |
| Finish: | Gray |
| Length: | 4.6 in |
Features of SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars
- Red led display
- Class 1M
Package Contents:
- SIG SAUER KILO Canyon 6x22mm Laser Rangefinding Monoculars