1 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
2 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
3 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
4 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
5 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
6 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
7 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
8 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
9 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
10 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
11 of 11 images
SafeShoot Non Shooter,NS Defender Backpack w/ Pouch, DF-02-US
Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Blazin' Deal
Prices have been cut drastically on this product as part of a special offer. These prices are so low that there's no double-dipping with coupons or any additional discounts, but you'll still get the best deal out there. This offer won't last long, so don't miss out!
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Length:
- 3.94 in
- Height:
- 2.76 in
- Width:
- 2.17 in
- Quantity:
- 1
- Included Accessories:
- Batteries, Carrying Case, Dog Pouch
- Package Type:
- Box
Code: 3VE-HGA-HANS-DF-02-US
MPN: DF-02-US
UPC: 860000842303
Blazin' DealFinal Sale
List: $369.00Save 21%
$290.69
Product Info for SafeShoot Non Shooter
SafeShoot Non Shooter is part of our larger collection of SafeShoot Hunting Gear. Don't forget to look at complete selection of Hunting Gear from SafeShoot that we provide at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for SafeShoot Non Shooter:
| Manufacturer: | SafeShoot |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Length: | 3.94 in |
| Height: | 2.76 in |
| Width: | 2.17 in |
| Quantity: | 1 |
| Weight: | 6.1 oz |
| Included Accessories: | Dog Pouch, Batteries, Carrying Case |
| Package Type: | Box |
| Last Chance: | Yes |
Features:
- Long range - 900 Yards
- No line of sight is needed
- Automatic visual and audio alert
- Operating under varying weather conditions, day or night
Package Contents:
- SafeShoot Non Shooter
- Batteries Dog Pouch carrying case.