1 of 1 images
RUIKE S31 Multifunction Knife, 2.79in, 14C28N Stainless Steel, Clip Point, Plain Blade, Black, S31-B
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.79 in
- Blade Material:
- 14C28N
- Serrated:
- Plain
- Color:
- Black
- Blade Shape:
- Clip Point
- Blade Finish:
- Plain
- Handle Color:
- Black
Code: P39-M3-S31-S31-B
MPN: S31-B
UPC: 6942870370033
List: $35.99Save 31%
$24.95
SP Bucks$0.50
Product Info for RUIKE S31 2.79in Multifunction Knife
RUIKE S31 2.79in Multifunction Knife belongs to our larger selection of RUIKE Tools. Don't forget to look into the complete collection of Multi-Tools from RUIKE which we supply at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for RUIKE S31 2.79in Multifunction Knife:
| Manufacturer: | RUIKE |
| Blade Length: | 2.79 in |
| Closed Length: | 2.79 in |
| Blade Material: | 14C28N |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Multi-Tool |
| Color: | Black |
| Blade Shape: | Clip Point |
| Blade Finish: | Plain |
| Blade Thickness: | 0.08 in |
| Handle Color: | Black |
| Opening Method: | Manual |
Package Contents:
- RUIKE S31 2.79in Multifunction Knife