1 of 2 images
RUIKE S21 Multifunction Knife, 2.1in, 14C28N Stainless Steel, Clip Point, Plain Blade, Black, S21-B
2 of 2 images
RUIKE S21 Multifunction Knife, 2.1in, 14C28N Stainless Steel, Clip Point, Plain Blade, Black, S21-B
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.1 in
- Blade Material:
- 14C28N
- Serrated:
- Plain
- Color:
- Black
- Blade Shape:
- Clip Point
- Blade Finish:
- Plain
- Handle Color:
- Black
Code: P39-M3-S21-S21-B
MPN: S21-B
UPC: 6942870370019
List: $27.99Save 29%
$19.95
SP Bucks$0.40
Product Info for RUIKE S21 2.1in Multifunction Knife
RUIKE S21 2.1in Multifunction Knife is part of our larger selection of RUIKE Tools. You should explore the complete range of Multi-Tools from RUIKE which we present at everyday low prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for RUIKE S21 2.1in Multifunction Knife:
| Manufacturer: | RUIKE |
| Blade Length: | 2.1 in |
| Blade Material: | 14C28N |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Multi-Tool |
| Overall Length: | 4.8 in |
| Color: | Black |
| Blade Shape: | Clip Point |
| Blade Finish: | Plain |
| Blade Thickness: | 0.08 in |
| Handle Color: | Black |
| Opening Method: | Manual |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- RUIKE S21 2.1in Multifunction Knife