1 of 3 images
Rothco Backpack and Stool Combo Pack, Coyote Brown, 45680-CoyoteBrown
2 of 3 images
Rothco Backpack and Stool Combo Pack, Woodland Camo, 4548-WoodlandCamo
3 of 3 images
Rothco Backpack and Stool Combo Pack, Olive Drab, 4568-OliveDrab
Tap Tap to Zoom
3 Models Available
Color
All
Search
List: $69.99Save $6.00
$63.99
SP Bucks$1.28
List: $69.99Save $6.00
$63.99
SP Bucks$1.28
List: $69.99Save $6.00
$63.99
SP Bucks$1.28
Product Info for Rothco Backpack and Stool Combo Pack
Rothco Backpack and Stool Combo Pack belongs to our greater variety of Rothco Bags, Boxes, & Storage. Make sure to explore the entire collection of Backpacks from Rothco which we offer at everyday discount prices. Browse our full product choice for the tools and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Rothco Backpack and Stool Combo Pack:
| Manufacturer: | Rothco |
| Length: | 16 in |
| Width: | 8 in |
| Height: | 12 in |
| Age Group: | Adults |
| Fabric/Material: | 600D Polyester, PVC |
| Max Weight Capacity: | 176 lbs |
| Number of Pockets: | 3 |
Features of Rothco Backpack and Stool Combo Pack
- Material: PVC, Material Specs: PVC
Package Contents:
- Rothco Backpack and Stool Combo Pack