1 of 4 images
Pelican Storm Cases iM2075 - Black - Cubed Foam iM2075-00001
2 of 4 images
Pelican Storm Cases iM2075 - Yellow - Cubed Foam iM2075-20001
3 of 4 images
Pelican Storm Cases iM2075 - Black - Cubed Foam iM2075-00001
4 of 4 images
Pelican Storm Cases iM2075 - Black - Cubed Foam iM2075-00001
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Search
List: $99.95Save 10%
$89.95
SP Bucks$1.80
List: $99.95Save 10%
$89.95
SP Bucks$1.80
Product Info for Pelican Storm Cases iM2075 Case, 9.5x7.5x7.25in
Pelican Storm Cases iM2075 Case, 9.5x7.5x7.25in belongs to our massive variety of Pelican Bags, Boxes, & Storage. Remember to look at complete selection of Dry Boxes from Pelican that we supply at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Pelican Storm Cases iM2075 Case, 9.5x7.5x7.25in:
| Manufacturer: | Pelican |
| Interior: | Cubed Foam |
| Depth/Thickness: | 7.7 in |
| Length: | 11.8 in |
| Width: | 9.8 in |
| Fabric/Material: | Injection Molded HPX High Performance Resin |
| Additional Features: | Dustproof, Watertight, Crushproof |
| Weight: | 3.7 lb, 3.3 lb |
| Internal Dimensions: | 9.5 x 7.5 x 7.25 in |
Package Contents:
- Pelican Storm Cases iM2075 Case, 9.5x7.5x7.25in