1 of 1 images
Oakley SI BALLISTIC SHOCKTUBE OO9329 Sunglasses 932906-61 - Col. 932906 Frame, Prizm Maritime Polarized Lenses
Tap Tap to Zoom
- Frame Color:
- Col. 932906
- Lens Color:
- Prizm Maritime Polarized
- Lens Diameter:
- 61 mm
Code: OC-SG-OO9329-932906-61
MPN: OO9329-06
UPC: 888392235688
$321.00
SP Bucks$6.42
Product Info for Oakley SI BALLISTIC SHOCKTUBE OO9329 Sunglasses
Oakley SI BALLISTIC SHOCKTUBE OO9329 Sunglasses is part of our larger variety of Oakley Eyewear. Remember to browse the complete variety of Sunglasses from Oakley that we have at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Oakley SI BALLISTIC SHOCKTUBE OO9329 Sunglasses:
| Manufacturer: | Oakley |
| Temple Length: | 132 mm |
| Gender: | Male |
| Frame Color: | Col. 932906 |
| Lens Color: | Prizm Maritime Polarized |
| Lens Diameter: | 61 mm |
| Lens Material: | Plastic |
| Lens Shape: | Round |
| Base Curve: | Base 8,75Base 8 |
| Effective Lens Diameter ED: | 61.7 mm |
| Vertical Lens Measurement B: | 40.9 mm |
| Horizontal Lens Measurement A: | 61 mm |
| Lens Properties: | polarized |
| Front Material: | Plastic |
| DBL Size: | 17 |
Oakley OO9329 Sunglasses Info:
- CATEGORY: Sun
- SHAPE: Round
- FRONT MATERIAL: Plastic
- GEOFIT: GLOBAL
- BASE: Base 8,75Base 8
Package Contents:
- New Authentic Oakley OO9329 sun glasses
- Case