1 of 28 images
Oakley Batwolf Sunglasses 910160-27 - Matte Black Frame, Prizm Black Lenses
2 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
3 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
4 of 28 images
Oakley Batwolf Sunglasses 910159-27 - Matte Black Frame, Prizm Black Lenses
5 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
6 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
7 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
8 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
9 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
10 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
11 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
12 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
13 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
14 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
15 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
16 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
17 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
18 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
19 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
20 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Black Ink Frame, Prizm Black Lenses, 910157-27
21 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Polished Black Frame, Prizm Sapphire Lenses, 910158-27
22 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
23 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
24 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
25 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
26 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
27 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
28 of 28 images
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses, Matte Black Frame, Prizm Grey Polarized Lens, 27, OO9101-910168-27
Tap Tap to Zoom
5 Models Available
Frame Color
All
Lens Color
All
Polarized
All
Application
All
Search
$196.00
SP Bucks$3.92
$196.00
SP Bucks$3.92
$196.00
SP Bucks$3.92
$196.00
SP Bucks$3.92
$239.00
SP Bucks$4.78
Product Info for Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses
Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses belongs to our greater variety of Oakley Eyewear. Don't forget to look at complete range of Sunglasses from Oakley which we provide at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and products you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses:
| Manufacturer: | Oakley |
| Application: | Outdoor |
| Temple Length: | 130 mm |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Unisex |
| Photochromic: | No |
| OTG: | No |
| Temple Design: | Bayonet |
| Frame Type: | Lightweight |
| Frame Material: | O Matter |
| Lens Shape: | Shield |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens Diameter: | 27 mm |
| Temple Material: | Molded |
| RX-Able: | Not Recommended |
| Fit: | Regular |
| Horizontal Lens Measurement A: | 127.3 mm |
| Base Curve: | Toric Lenscal Lens |
| Eyewear Type: | Not Specified |
| Vertical Lens Measurement B: | 40.7 mm |
| Bridge Design: | Standard |
Features of Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses
- Lightweight O Matter frame material with Square O metal icon accents
- Interchangeable accessory metal icon accents (additional icon designs available)
- Oakley performance shield lens technology with HDO
- Polarized and Iridium lens options available
Package Contents:
- Oakley OO9101 Batwolf Sunglasses