03:34
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool
1 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
2 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
3 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
4 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
5 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
6 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
7 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
8 of 8 images
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool, Silver, 6952506493692
Tap Tap to Zoom
Product Videos
- Package Type:
- Box
- Color:
- Silver
- Sheath Material:
- No Sheath
- Width:
- 1 in
- Length:
- 1.93 in
- Size:
- One Size
- Fabric/Material:
- Titanium Alloy
Code: 3N-M3-NTC74-6952506493692
MPN: ACC-NITE-NSH10
UPC: 6952506493692
List: $15.54
$15.49
SP Bucks$0.31
Product Info for Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool
Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool is part of our massive selection of Nitecore Multi-Tools. Make sure you check out the full selection of Multi-Tools from Nitecore that we provide at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the gear and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool:
| Manufacturer: | Nitecore |
| Application: | Everyday Carry |
| Weight: | 0.26 oz |
| Package Type: | Box |
| Color: | Silver |
| Sheath Material: | No Sheath |
| Width: | 1 in |
| Length: | 1.93 in |
| Size: | One Size |
| Fabric/Material: | Titanium Alloy |
| Height: | 0.15 in |
Features of Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool
- Titanium carabiner and multi-tool
- Corrosion resistant
- Ultra lightweight
- Dual compartments allows for keychain organization
- Integrated bottle open and flat head screwdriver
- Sleek and modern design with a smooth finish
Package Contents:
- Nitecore NSH10 Titanium Carabiner Multi-Tool
- NITECORE NSH10