1 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
2 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
3 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
4 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
5 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
6 of 6 images
Two OU/SxS Hunting, Skeet Shotgun Travel Case, Black/Blue, 32X11.6X4.8
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black/Blue
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 32 in
- Height:
- 11.6 in
- Depth/Thickness:
- 4.8 in
- Additional Features:
- Blue Interior
- Condition:
- New
Code: NGR-GB-1670LR-5436-EE
MPN: 1670LR/5436
UPC: 819129013316
$549.00
SP Bucks$10.98
Product Info for Negrini Two OU/SxS Shotgun Travel Case
Negrini Two OU/SxS Shotgun Travel Case is part of our greater collection of Negrini Hard Gun Cases. Make sure you check out the entire variety of Hard Gun Cases from Negrini that we supply at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Negrini Two OU/SxS Shotgun Travel Case:
| Manufacturer: | Negrini |
| Color: | Black/Blue |
| Fabric/Material: | Thermoformbed ABS |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 32 in |
| Height: | 11.6 in |
| Depth/Thickness: | 4.8 in |
| Additional Features: | Blue Interior |
| Condition: | New |
| Overall Length: | 32 in |
Features of Negrini Two OU/SxS Shotgun Travel Case
- International air travel certified
- Hardened steel combination Locks for security
- 100% Made in Italy
- Lightweight air travel without all the extra baggage fees
- Over Under or SxS Shotgun Shotgun Type
- Two Shotguns Capacity
- Flat - Vented Rib
- 30" max barrels
- Barrel Length 28″ + ext chokes
- LR Trim
Package Contents:
- Negrini Two OU/SxS Shotgun Travel Case