1 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
2 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
3 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
4 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
5 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
6 of 6 images
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in, Mossy Oak Shadow Grass, 16406LXP/6143
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Mossy Oak Shadow Grass
- Gun Type:
- Semi-Automatic Rifle
- Length:
- 37.5 in
- Width:
- 7 in
- Depth/Thickness:
- 5 in
Code: NGR-GB-DR1-16406LXP-6143
MPN: 16406LXP/6143
UPC: 819129014818
$569.00
SP Bucks$11.38
Product Info for Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in
Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in is part of our larger selection of Negrini Hard Gun Cases. Make sure you look at full collection of Hard Gun Cases from Negrini which we feature at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the gear and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in:
| Manufacturer: | Negrini |
| Color: | Mossy Oak Shadow Grass |
| Fabric/Material: | Rigid Double-wall ABS, Padded Neoprene |
| Gun Type: | Semi-Automatic Rifle |
| Length: | 37.5 in |
| Width: | 7 in |
| Depth/Thickness: | 5 in |
| Fastener/Closure Type: | Locks |
| Padding: | Yes |
| Weight: | 7.2 lb |
Features of Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in
- Semi-Auto or Pump duck hunter shotguns
- Padded Neoprene water resistant interior
- Patented Quick Detach Padded Sling
- 3 TSA Compliant combination locks
Package Contents:
- Negrini Duck Ruckus Semi-Auto/Pump Single Shotgun Travel Case, 37.5in