00:31
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
NEBO SLIM+ 1200
1 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
2 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
3 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
4 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
5 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
6 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
7 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
8 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
9 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
10 of 10 images
Nebo SLIM LED Flashlight, Lithium Ion, White/Red, 1200 Lumens, Black, NEB-WLT-1007
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Documents
- Color:
- Black
- Beam Color:
- White/Red
- Light Output:
- 1200 lumens
- Bulb Type:
- LED
- Battery Type:
- Rechargeable
- Condition:
- New
Code: X25-FL-SLMF-NEB-WLT-1007
MPN: NEB-WLT-1007
UPC: 645397002888
List: $66.25Save 17%
$54.99
SP Bucks$1.10
Product Info for Nebo SLIM LED Flashlight
Nebo SLIM LED Flashlight belongs to our massive selection of Nebo Lights. Remember to look into the entire selection of Lights from Nebo which we feature at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Nebo SLIM LED Flashlight:
| Manufacturer: | Nebo |
| Flashlight Application: | Outdoor |
| Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Beam Color: | White/Red |
| Light Output: | 1200 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Bezel Diameter: | 0.87 in |
| Length: | 4.45 in |
| Weight: | 0.32 lb |
| Battery Type: | Rechargeable |
| Condition: | New |
Package Contents:
- Nebo SLIM LED Flashlight