1 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
2 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
3 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
4 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
5 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
6 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
7 of 7 images
Nanuk 995 Case with Foam Insert for RTK Matrice 300/P4, Black, 995S-081BK-0A0-19049
Tap Tap to Zoom
Bonus Bucks
New
Earn Bonus Bucks
12% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
2 Models Available
Color
All
Pack Volume
All
Search
List: $845.79Save 10%
$759.95
SP Bucks$91.19
$759.95
SP Bucks$91.19
Product Info for Nanuk 995 RTK Matrice 300/P4 Case w/Foam Insert
Nanuk 995 RTK Matrice 300/P4 Case w/Foam Insert belongs to our massive variety of Nanuk Bags, Boxes, & Storage. Make sure you take a look at the entire selection of Dry Boxes from Nanuk that we have at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Nanuk 995 RTK Matrice 300/P4 Case w/Foam Insert:
| Manufacturer: | Nanuk |
| Interior: | Foam |
| Length: | 55.1 in |
| Width: | 17.3 in |
| Fabric/Material: | NK-7 Resin |
| Size: | Long |
| Weight: | 21.6 lb |
| Buoyancy Rating: | 175 lb |
| Pack Application: | Protection |
| Water Resistance Level: | IPX-7 |
| Storage Temperature: | -20 - 140 Fahrenheit |
| Shockproof: | Yes |
Package Contents:
- Nanuk 995 RTK Matrice 300/P4 Case w/Foam Insert