00:22
00:24
03:54
00:00
/
-00:33
1 of 3 videos
Mystery Ranch Gallagator 20 - 360
00:00
/
-00:33
2 of 3 videos
Mystery Ranch Gallagator 20 - On Model
00:00
/
-00:33
3 of 3 videos
MYSTERY RANCH | How To Fit Your Backpack
1 of 3 images
Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack, Gravel, Large/Extra Large, 112981-033-45
2 of 3 images
Mystery Ranch Gallagator 20L Daypack, Gravel, One Size, 112981-033-00
3 of 3 images
Mystery Ranch Gallagator 20L Daypack, Gravel, One Size, 112981-033-00
Tap Tap to Zoom
- Size:
- Large - Extra Large
- Pack Volume:
- 1035 cubic in
- Color:
- Gravel
- Length:
- 9.75 in
- Width:
- 9 in
- Height:
- 17.5 in
- Style:
- Casual
Code: 2EI-BP4-GALL20-112981-033-45
MPN: 112981-033-45
UPC: 888564209486
List: $109.00Save 20%
$87.20
SP Bucks$1.74
Product Info for Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack
Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack belongs to our massive variety of Mystery Ranch Backpacks. You should definitely take a look at the full range of Backpacks from Mystery Ranch which we offer at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack:
| Manufacturer: | Mystery Ranch |
| Size: | Large - Extra Large |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 1.2 lb |
| Pack Application: | Backpacking |
| Pack Type: | Day Pack |
| Pack Volume: | 1035 cubic in |
| Color: | Gravel |
| Hydration Compatible: | Yes |
| Fabric/Material: | Recycled N.70 x 140 Dobby |
| Age Group: | Adults |
| Length: | 9.75 in |
| Width: | 9 in |
| Height: | 17.5 in |
| Style: | Casual |
| Pockets: | Yes |
| Pack Loading: | Top |
| Fastener/Closure Type: | YKK Zipper |
Features of Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack
- Lid pocket with integrated key clip provides rapid access to your keys, snacks, a first aid kit, and other hiking essentials
- Compression and bungie panel keep everything youre hauling snug and give you yet another accessible storage option
- Hydration reservoir compatible
Package Contents:
- Mystery Ranch Gallagator 20L Backpack