1 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
2 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
3 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
4 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
5 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
6 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
7 of 7 images
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
Tap Tap to Zoom
- Pack Volume:
- 21 liters
- Color:
- Mossy Oak Bottomland
- Length:
- 8 in
- Width:
- 21.5 in
- Height:
- 13 in
Code: 1ST-BP4-BPK-1300MO-MUD-BPK-1300MO
MPN: MUD-BPK-1300MO
UPC: 888151046517
List: $229.99Save 37%
$144.99
SP Bucks$2.90
Product Info for CrossFire Pro 1300 Hunting Pack
CrossFire Pro 1300 Hunting Pack is part of our massive variety of CrossFire Bags, Boxes, & Storage. You should definitely look at full collection of Backpacks from CrossFire that we provide at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for CrossFire Pro 1300 Hunting Pack:
| Manufacturer: | CrossFire |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 3 lb |
| Pack Volume: | 21 liters |
| Color: | Mossy Oak Bottomland |
| Hydration Bladder Capacity: | 3 Liters |
| Hydration Compatible: | Yes - Bladder Not Included |
| Fabric/Material: | Polyester |
| Length: | 8 in |
| Width: | 21.5 in |
| Height: | 13 in |
| Pack Loading: | Front, Side, Top |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
Package Contents:
- CrossFire Pro 1300 Hunting Pack