1 of 1 images
Moultrie Feeders Bag Feeder, Camo, MFG-15019
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Camo
- Height:
- 60 in
- Width:
- 17 in
- Included Accessories:
- Standard
Code: QX-GMF-MFBFG-MFG-15019
MPN: MFG-15019
UPC: 053695150192
List: $48.50Save 12%
$42.89
SP Bucks$0.86
Product Info for Moultrie Feeders Bag Feeder
Moultrie Feeders Bag Feeder is part of our large selection of Moultrie Feeders Hunting Gear. Remember to look into the entire variety of Hunting Gear from Moultrie Feeders that we feature at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Moultrie Feeders Bag Feeder:
| Manufacturer: | Moultrie Feeders |
| Color: | Camo |
| Height: | 60 in |
| Width: | 17 in |
| Included Accessories: | Standard |
| Capacity: | 100 lb |
| Shell Material: | fabric |
| Fastener/Closure Type: | Straps |
Features of Moultrie Feeders Bag Feeder
- Lightweight and compact design is super easy to transport
- Water-resistant fabric material and a memory wire closing seals up the bag to keep weather out
- Tapered design allows for easy refills
Package Contents:
- Moultrie Feeders Bag Feeder