01:41
01:11
01:00
00:00
/
-00:33
1 of 3 videos
Mission Crossbows How to Cock and Decock the Sub-1 Video
00:00
/
-00:33
2 of 3 videos
Mission Crossbows Sub-1 Practice Day Video
00:00
/
-00:33
3 of 3 videos
Mission Crossbows Sub-1 Video
1 of 2 images
Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit, Black, XK031
2 of 2 images
Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit, Black, Realtree Edge
Tap Tap to Zoom
In Stock
2 Models AvailableCondition
All
Condition Details
All
Condition Quality
All
Search
List: $1,899.00Save $100.00
$1,799.00
SP Bucks$35.98
List: $1,899.00Save 15%
$1,619.00
SP Bucks$32.38
Product Info for Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit
Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit is part of our massive selection of Mission Crossbows Crossbows. Don't forget to look at entire collection of Crossbows from Mission Crossbows that we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit:
| Manufacturer: | Mission Crossbows |
| Color: | Black |
| Draw Weight: | 200 lb |
| Length: | 30.25 in |
| Width: | 10.7 in |
| Weight: | 7.5 lb |
| Additional Features: | Speed up to 385 fps |
| Included Accessories: | 2-Color Illuminated scope with match grade rings, Variale Speed, Hawke XB-1 1.5-5 X 32 SR Etched Reticle |
| Last Chance: | Yes |
Package Contents:
- Mission Crossbows Sub-1 Crossbow Pro Kit