1 of 6 images
MIL-TEC Phantomleaf Trilam Sleeping Bag Cover, 89 x 34 in, Wasp I Z2, 14115066
2 of 6 images
MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover, WASP I Z1B, 14115065
3 of 6 images
MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover, WASP I Z3A, 14115067
4 of 6 images
MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover, Wasp I Z2, 14115066
5 of 6 images
MIL-TEC Phantomleaf Trilam Sleeping Bag Cover, 89 x 34 in, Wasp I Z1B, 14115065
6 of 6 images
MIL-TEC Phantomleaf Trilam Sleeping Bag Cover, 89 x 34 in, Wasp I Z3A, 14115067
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
3 Models AvailableColor
All
Search
List: $85.99Save 19%
$69.49
SP Bucks$1.39
List: $85.99Save 14%
$74.09
SP Bucks$1.48
List: $85.99Save $8.00
$77.99
SP Bucks$1.56
Product Info for MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover
MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover belongs to our big variety of MIL-TEC Camping Gear. You should definitely take a look at the full selection of Camping Gear from MIL-TEC which we have at everyday low prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover:
| Manufacturer: | MIL-TEC |
| Size: | One Size |
| Packed Size: | 16x3 in |
| Weight: | 1300 g |
| Dimensions: | 89x34 in |
| Water Resistance Level: | Waterproof |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Unisex |
Features of MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover
- Breathable
- Generous cut, suitable for various sleeping bags
- 2-way-zipper on the side
- Wide snap fastener cover molding
- Head area with elastic band and hook and loop closure
Package Contents:
- MIL-TEC CIV-TEC Phantomleaf Trilam. Sleeping Bag Cover