1 of 1 images
Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT, Unit CS
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Lab Apparel yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT
Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT belongs to our large selection of . Remember to browse the full line of Lab Apparel from Master Lock which we supply at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT:
| Catalog number: | 300081-466 |
| Type: | |
| Load Capacity: | 3500 lb Max, 6000 lb Max, 10000 lb Max |
| Ball Diameter: | 1 7/8 in, 2 in, 2 5/16 in |
| Weight: | 18.88 lb |
| Supplier No.: | 470-2948AT |
| Finish: | Black Powder-Coat |
| Material: | Solid Steel Receiver Tube |
| Receiver Hole: | 5/8 in |
Package Contents:
- Master Lock Tri-ball Black Powder Coat Fi 470-2948AT / 300081-466