1 of 1 images
Master Lock Keyed Dif 470-140D, Case of 4
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock Keyed Dif 470-140D has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock Keyed Dif 470-140D
Master Lock Keyed Dif 470-140D belongs to our greater collection of Master Lock Security Products. Don't forget to check out the complete line of Security Products from Master Lock that we supply at everyday low prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock Master Lock Keyed Dif 470-140D:
| Catalog number: | 300009-168 |
| Type: | Cylinder - Padlock |
| No. of Pins: | 4 |
| Weight: | 0.29 lb |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Hardened Steel |
| Shackle Inner Width: | 13/16 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 7/8 in |
| Supplier No.: | 470-140D |
| Body Material: | Solid Brass |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- Master Lock Keyed Dif 470-140D