1 of 1 images
Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Lab Apparel yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D
Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D belongs to our big collection of . You should definitely have a look at the entire range of Lab Apparel from Master Lock which we provide at everyday discount prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D:
| Catalog number: | 300073-192 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 4 |
| Weight: | 0.86 lb |
| Body Width: | 2 in |
| Packing Type: | - |
| Shackle Material: | Hardened Boron Alloy Steel |
| Shackle Inner Width: | 15/16 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 in |
| Supplier No.: | 470-5D |
| Body Material: | Laminated Steel |
| Shackle Diameter: | 3/8 in |
Package Contents:
- Master Lock Master Kd Only-blister P 470-5D / 300073-192