1 of 1 images
Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Lab Apparel yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT
Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT belongs to our massive variety of . Be sure to look into the entire line of Lab Apparel from Master Lock that we offer at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT:
| Catalog number: | 300081-462 |
| Type: | |
| Capacities: | 5,000 lb. Trailer, 500 lb. Tongue |
| Description: | 300081-462; 300081-464 |
| Drop: | 2 in; 3 1/2 in |
| Weight: | 6.21 lb |
| Rise: | 3/4 in |
| Safety Class: | III |
| Supplier No.: | 470-2827AT |
Package Contents:
- Master Lock Class Iii 2in Ball Mount2 Drop 470-2827AT / 300081-462