1 of 1 images
Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK
Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK belongs to our big selection of Master Lock Security Products. Don't forget to look at complete variety of Security Products from Master Lock which we offer at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK:
| Catalog number: | 300073-130 |
| Type: | |
| Weight: | 0.24 lb |
| Color: | Black |
| Body Width: | 1 1/2 in |
| Shackle Material: | Steel |
| Shackle Inner Width: | 25/32 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 1/2 in |
| Supplier No.: | 470-410BLK |
| Body Material: | Non-Conductive Xenoy |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- Master Lock 6 Pin Black Safety Lockout Pad 470-410BLK / 300073-130