1 of 1 images
Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW
Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW is part of our larger collection of Master Lock Security Products. Make sure you look at entire variety of Security Products from Master Lock which we offer at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW:
| Catalog number: | 300073-238 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 5 |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Yellow |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Hardened Steel |
| Shackle Inner Width: | 25/32 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 1/16 in |
| Supplier No.: | 470-6835YLW |
| Body Material: | Aluminum |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin Yellow Safety Lockout Pa 470-6835YLW / 300073-238