1 of 1 images
Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030 has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030
Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030 belongs to our larger collection of Master Lock Security Products. Be sure to look into the complete line of Security Products from Master Lock which we feature at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030:
| Catalog number: | 300073-246 |
| Type: | |
| Body Material: | Solid Steel |
| Description: | 300073-246; 300073-248; 300073-250; 300073-252; 300073-254; 300073-256; 300073-258 |
| Shackle Diameter: | 1/4 in; 5/16 in; 3/8 in |
| Weight: | 0.18 lb |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Inner Width: | 25/32 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 1/16 in |
| Supplier No.: | 470-7030 |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin Solid Steel Padlock Keye 470-7030 / 300073-246