1 of 1 images
Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ
Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ belongs to our massive collection of Master Lock Security Products. Remember to check out the full collection of Security Products from Master Lock which we present at everyday low prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ:
| Catalog number: | 300081-488 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 5 |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Orange |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Hardened Steel |
| Shackle Inner Width: | 25/32 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 9/16 in |
| Supplier No.: | 470-6835LFORJ |
| Body Material: | Aluminum |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin Orange Safety Lockout Pa 470-6835LFORJ / 300081-488