1 of 1 images
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327 has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327 belongs to our greater variety of Master Lock Security Products. You should have a look at the full collection of Security Products from Master Lock that we have at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327:
| Catalog number: | 300090-946 |
| Type: | |
| Weight: | 1.22 lb |
| Body Width: | 2 5/8 in |
| Shackle Inner Width: | 7/8 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 3/4 in |
| Supplier No.: | 470-6327 |
| Description: | 300073-214 |
| Shackle Diameter: | 5/16 in |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6327 / 300090-946