1 of 1 images
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325 has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325
Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325 belongs to our larger collection of Master Lock Security Products. You should definitely browse the full collection of Security Products from Master Lock that we offer at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325:
| Catalog number: | 300073-216 |
| Type: | |
| Weight: | 1.17 lb |
| Body Width: | 2 3/8 in |
| Shackle Inner Width: | 7/8 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 3/4 in |
| Supplier No.: | 470-6325 |
| Description: | 300073-214 |
| Shackle Diameter: | 5/16 in |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin High Security Padlock Ke 470-6325 / 300073-216