1 of 1 images
Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK
Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK belongs to our big variety of Master Lock Security Products. Be sure to look into the entire range of Security Products from Master Lock which we offer at everyday low prices. Browse our full product selection for the gear and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK:
| Catalog number: | 300081-484 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 5 |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Black |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Hardened Steel |
| Shackle Inner Width: | 25/32 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 1 9/16 in |
| Supplier No.: | 470-6835LFBLK |
| Body Material: | Aluminum |
| Shackle Diameter: | 1/4 in |
Package Contents:
- Master Lock 5 Pin Black Safety Lockout Pad 470-6835LFBLK / 300081-484